Restauracja Oranżeria
Restauracja Oranżeria
  1. Znajdujesz się tutaj: Strona główna
  2. Aktualności
  3. JAK PRACUJEMY OD STYCZNIA?

JAK PRACUJEMY OD STYCZNIA?

Od stycznia Restauracja Oranżeria będzie otwarta wyłącznie od poniedziałku do piątku w godz. 9-17

W weekendy będzie nieczynna

Dodatkowo w dniach 6-7 sycznia pozostaniemy zamknięci

 

 

Drodzy nasi Goście! Szanowni Klienci!

Wraz z nadejściem 2022 roku podjęliśmy niezwykle trudną dla nas decyzję: do odwołania w weekendy Restauracja Oranżeria będzie nieczynna.

Ostatnie kilkanaście miesięcy były dla nas balansowaniem na krawędzi. Wprowadzano w Polsce ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym (z zamykaniem restauracji włącznie), które nie pozwalały planować działań rozwojowych, reklamowych czy nawet zatrudnienia w dłuższej niż kilkudniowa perspektywie. W najgorszych okresach żyliśmy od jednej konferencji prasowej do drugiej, czekając na dobre wieści.

Co prawda od połowy maja 2021 roku restauracje są już otwarte i mogą przyjmować Gości, jednak z naszych obserwacji wynika, że nie wszyscy nasi stali weekendowi bywalcy do nas wrócili. Ponadto widoczny jest zastój w obszarze imprez okolicznościowych – zainteresowanie jest mniejsze i nawet, gdy już zdobędziemy Klienta, które chce organizować u nas chrzciny, rocznicę czy inne rodzinne przyjęcie, liczba Gości na imprezie jest mniejsza niż była w czasach „przed wirusem”. Z drugiej strony odczuwamy coraz trudniejszą sytuację na rynku pracy. W 2021 roku na wielu stanowiskach w obszarze gastronomii prowadziliśmy rekrutacje – niektóre z nich trwały miesiącami. Przy zachowaniu umiarkowanych, rynkowych cen naszych usług, nie jesteśmy w stanie znaleźć, przeszkolić i zatrudnić osób, które wykonywałyby pracę na wysokim poziomie i mając na uwadze zadowolenie i komfort Gości.

W ciągu kilkunastu ostatnich tygodni 2021 roku zaledwie parę weekendów moglibyśmy określić jako względnie dobre i z frekwencją na miarę naszych oczekiwań i możliwości. Gości w weekendy było zbyt mało, aby można było sfinansować pracę ludzi, działanie obiektu, reklamę, remonty, ogrzewanie itd. Mając na uwadze, że 2022 rok od strony kosztów nie zapowiada się wcale lepiej (przewidywane są podwyżki energii elektrycznej, ogrzewania, innych usług, które są niezbędne, aby restauracja funkcjonowała), zdecydowaliśmy, że skupimy się na pracy dla Was od poniedziałku do piątku. To oznacza, że w soboty i w niedziele, nie będziemy przyjmować Gości oraz nie będziemy organizować imprez okolicznościowych. Wyjątkiem są przyjęcia komunijne, które mamy zakontraktowane na maj i czerwiec 2022 roku. Wszystkie Rodziny, które zarezerwowały terminy komunijne na 2022 rok, uspokajamy i zapewniamy, że przyjęcia się odbędą a my – tradycyjnie – zrobimy wszystko, aby były udane.  

Jest nam bardzo przykro, że musimy przywitać nowy rok takim radykalnym krokiem. Liczymy, że praca, którą będziemy wykonywać od poniedziałku do piątku, spotka się z Państwa uznaniem i że spotkamy się jeszcze nie jeden raz. A może gdy wróci normalność i sytuacja się ustabilizuje będziemy mogli Państwa znów zaprosić na weekendowy rodzinny obiad albo imprezę w naszych gościnnych progach?

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku!!

 

W styczniu Oranżeria będzie pracować w godz. 9-17 w dniach:

3-5.01

10-14.01

17-21.01

24-28.01

31.01

 

Za utrudnienia przepraszamy. 

Zapraszamy do Oranżerii! 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij